Caparol

O firmie

Caparol to marka profesjonalnych farb i systemów ociepleń. Firma jako pierwsza na świecie opracowała recepturę farb dyspersyjnych, a również jako pierwsza, rozpoczęła produkcję dyspersyjnych farb elewacyjnych. Dziś produkty sygnowane marką Caparol są cenione przez wykonawców nie tylko w Europie, ale i na całym świecie.

 

KOLOR I TECHNOLOGIA

Caparol stawia na intensywne prace badawcze oraz innowacyjność. Siłą marki jest umiejętne połączenie zaawansowanych technologii z bogatą ofertą kolorystyczną. Dzięki możliwości komputerowego barwienia, jesteśmy w stanie uzyskać dowolny kolor czy odcień farby.


INSPIRACJA

Znakomitą alternatywą dla farb stanowią nowoczesne techniki dekoracyjne. Dzięki kreatywnym rozwiązaniom Caparol, praktycznie każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

 

CZY WIESZ, ŻE:

  • Nazwa Caparol pochodzi od pierwszych liter trzech składników: kazeiny, parafiny i oleju
  • Międzynarodowy koncern DAW, do którego należy również Caparol Polska zatrudnia ponad 5000 pracowników na całym świecie
  • Caparol posiada własne studio FarbDesign, w którym architekci i koloryści opracowują nowe kolekcje kolorystyczne
  • W 1928 roku Dr Robert Murjahn opracował pierwszą emulsję na bazie wody "Caparol", przy pomocy której malarz mógł samodzielnie przygotować farbę korzystając z pigmentów i wypełniaczy.