Komunikaty

Aby chronić drewno na długie lata

Aby chronić drewno na długie lata Meble ogrodowe czy tarasy z drewna mają upiększać nasz balkon czy ogród. Aby były ozdobą trzeba jednak o nie właściwie dbać. Jak pielęgnować drewno, by cieszyło nas jak najdłużej?

Olej do drewna CapaWood Oil służy do zabezpieczenia mebli ogrodowych (surowych lub olejowanych) czy nawierzchni tarasu przed czynnikami atmosferycznymi, wodą oraz promieniowaniem UV. Powierzchnie drewniane zabezpieczone olejem utrzymują naturalny wygląd, są bardziej atrakcyjnie i przyjemne w dotyku. Olej CapaWood Oil uwydatnia strukturę drewna i nadaje intensywny kolor.

 

Olej do drewna CapaWood Oil to niezwykle wydajny produkt zapewniający pełną ochronę drewna przed warunkami atmosferycznymi.

 

Olejowanie, jak każde działanie pielęgnacyjne należy powtarzać. Z praktycznego punktu widzenia lepiej olejować drewniane tarasy czy meble ogrodowe co roku niż co kilka lat szlifować stare, spękane powłoki do surowego drewna, aby przeprowadzić renowację i poprawnie zabezpieczyć drewno.

 

CapaWood Oil powinien być wcierany pędzlem, a nadmiar, który już się nie wchłania natychmiast ściągany szmatką. Po wyschnięciu nanosić drugą warstwę w taki sam sposób. Obok dwóch popularnych kolorów jest też olej bezbarwny, dzięki któremu można regulować intensywność barwy (np. bezbarwny na pierwszą warstwę, później kolor jeśli chcemy jaśniejszy odcień wybranego koloru; bezbarwny do corocznych prac konserwacyjnych olejowanego drewna, żeby utrzymać kolor bez jego przyciemniania).

 

  • Niekapiąca formuła żelu
  • Wzmacnia strukturę drewna
  • Podkreśla naturalne piękno drewna